S KÝM VLASTNĚ MÁTE TU ČEST?

Please reload

Ahoj, jmenuju se Emma.

Tento blog jsem začala psát, protože mě štvou mé neustálé zdravotní problémy, bolest, ženské potíže (a další bolest), a k tomu alergie, vyrážky, potravinové intolerance a únava. A taky mě štve, že není možné sehnat dostatek informací v češtině. A proto jsem se rozhodla to změnit (název blogu mi prosím odpusťte).

 

Dobrý základ nade vše

Vystudovala jsem obor Translatologie na Univerzitě Karlově a už sedmým rokem pracuju jako tlumočnice v evropských institucích. Díky tomu mám to štěstí, že můžu informace čerpat v angličtině (která samozřejmě převažuje), francouzštině a španělštině. Úspěšná diplomová a rigorózní práce mě navíc naučily pečlivému hledání a výběru zdrojů a kritickému myšlení. A ráda bych se o ně podělila s vámi, stejně jako o motivaci a pozitivní přístup k životu. Navíc jde o témata, o kterých by se podle mého názoru mělo konečně začít mluvit. Žen, které takové věci trápí, je víc, než bychom tušili.

Život plný bolesti

Mé problémy začaly v podstatě před pěti lety, kdy jsem přestala brát hormonální antikoncepci. Respektive začaly už mnohem dříve (ale to jsem to ještě netušila - takže se vraťme o dvacet let zpátky). Ochromující bolest při menstruaci, omluvenky ze školy, normálka...asi. (Samozřejmě, že ne. Ale to vím až teď.) Řezavá bolest v podbřišku při kýchnutí, tak že si musím okamžitě sednout, abych neomdlela... Možná taky normálka, říkala jsem si. Každopádně jsem to nevyřešila a dlouhá léta antikoncepce to „zvládla“ za mě.

Pilulka všechno vyřeší (?)

Menstruace čtyřikrát do roka rozhodně byla úleva. Přibírání na váze, bolesti hlavy, bolesti prsou, úporné bolesti žaludku, neustálé střevní problémy, stále větší problémy s pletí, neuvěřitelná únava, nulové libido, emoční výkyvy... to už taková úleva nebyla. Asi jsem to přikládala stresu ze školy a práce. Říkala jsem si, že prostě nesmím být padavka a musím se snažit. Musím bojovat.

Co tě nezabije…

Vyklubala se z toho hormonální nerovnováha a endometrióza a adenomyóza, v listopadu 2016 potvrzená MRI, v březnu 2017 navíc endometrióza 3.-4. stupně potvrzená laparoskopickou operací. (V článku Endo... Jak žít s bolestí si můžete přečíst, jaký je můj osobní příběh.) Ještě než jsem ale diagnózu měla potvrzenou, začala jsem pracovat na změně stravy a životního stylu. Načetla jsem desítky knížek a stovky blogů a článků. Vyzkoušela jsem to na sobě (a pořád se vzdělávám a pořád dál zkouším).

Úplně nová životní cesta

A funguje to! Přináší to výsledky a stojí to za to. Pokud máte podobné zkušenosti, anebo vás jen zajímá, jak žít zdravě a naplno, dovolte mi se s vámi o svou cestu podělit. Mým hlavním cílem je vás motivovat, abyste uchopili svůj život do rukou ještě pevněji a prošlapali si vlastní cestu za zdravím a vyšší kvalitou života. Já vždy ve všem hledám to dobré. A vy můžete se mnou!

Aktuálně

Poslední dobou na blog nepřidávám mnoho nových článků. (Najdete zde ale obrovské množství užitečných informací!) I když celou oblast nadále velmi pečlivě sleduji, neprobíhá v ní takový vývoj, jenž by vedl k velkému množství nových informací. A já jsem zastánce toho názoru, že nemá smysl nutit se psát, když by článek nepřinesl žádnou velkou přidanou hodnotu. Velmi aktivně ale sdílím zajímavosti na Facebooku a odpovídám na vaše dotazy v mé Facebookové skupině! Jednou za čas také v Praze pořádám setkání s názvem Pokec u čaje. Pokud jste místní, můžete dorazit!

Ozvěte se mi!

V záložce Kontakt mi můžete nechat zprávu a přihlásit se k odběru novinek. Najdete mě taky na Facebooku, můžete se také přihlásit do mé uzavřené diskuzní FB skupiny Good Vibes - Pozitivní přístup k uzdravování.

Never stop hunting for good vibes!

UPOZORNĚNÍ:

Tento blog neobsahuje žádná lékařská doporučení, pouze vlastní názory a zkušenosti.

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES: Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň je mi při koupi produktů přes daný odkaz na účet připsáno drobné procento z prodeje, což zcela transparentně oznamuji. (Cena produktu pro vás zůstává stejná!)

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Věnuji jim opravdu hodně času a úsilí. Díky programu Amazon Associates mě můžete touto formou podpořit. Děkuji za pochopení!

Na stránkách doporučuji také hodně knih. Já kupuji veškeré knihy elektronicky, a proto uvádím odkaz přímo na ně, na americkém Amazonu. Jestli nemáte čtečku, ale knížky byste si chtěli přečíst, stáhněte si Kindle App zdarma. Pokud kupujete knížky v papírové podobě, vřele doporučuji Book Depository! Podívejte se, jaké jsou mé nejoblíbenější knížky!

© 2019 by Emma Hradecká. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now