Please reload

Slavíme rozdáváním dárků

12/04/2017

Blog má 1. narozeniny a já mám pro vás Průvodce pro ženy s endometriózou

 

 

 

 

Když jsem se před rokem pustila do založení tohoto blogu, věděla jsem jen jediné: Že se chci podělit o všechno to, co jsem se za poslední tři roky dozvěděla a co mi pomohlo v boji s mými zdravotními problémy. Tušila jsem přitom, že psaní blogu mi bude dobrou motivací pro chvíle, když už budu mít všeho plné zuby a kdy už nebudu mít sílu investovat do svého zdraví další energii. Netušila jsem ale, že mi, kromě zmíněné motivace a velké radosti kdykoliv mi pochválíte článeček, přinese blog také velký kus odpovědnosti.

 

Za poslední rok se toho kolem mého zdraví hodně událo. Po mnohaletém váhání jsem po zdravotních komplikacích (ze kterých se nakonec nevyklubalo nic vážného) spustila kolotoč vyšetření, se kterým jsem roky a roky otálela. Výsledkem bylo nejen to, že mi pomocí magnetické rezonance byla potvrzena endometrióza a adenomyóza, ale také to, že jsem se rozhodla pro operaci poté, co jsem shodou okolností získala kvalitní kontakt. Zatím u mě probíhá rekonvalescence, a proto konečný výsledek nemůžu posoudit (mrkněte sem zase za rok 😊). Každopádně vývoj situace dost podrobně odráží mé články. Blog je v podstatě takový můj veřejný deník.

 

 

Za poslední rok se toho hodně událo i na blogu. Úspěchem je, že vůbec vznikl jaksi z impulzívního nápadu a velké touhy podělit se s ostatními o motivaci a pozitivní přístup k nemoci. Navíc jsem na něm zveřejnila celkem 36 článků, připravila pro vás 26 receptů, sepsala hlavní body dvou vynikajících dokumentárních filmů (o endometrióze a o autoimunitě) a dala dohromady extra obsáhlý seznam mých oblíbených knih a produktů. Založila jsem také rubriku Vaše příběhy, kde se můžete podělit o vaši zkušenost jak s endo, tak s jakoukoliv jinou nemocí. Blog má i anglickou sekci, takže kdybyste měli známé, kteří češtinu neovládají, ale zároveň víte, že by jim mé články mohly pomoci, určitě jim o blogu řekněte! A běžně to nedělám, ale když máme ty narozeniny: Prosím lajkujte a sdílejte, prostě šiřte informace do světa. Budu vám vděčná!

 

Díky blogu se nám začala postupně formovat komunita lidí, kteří zastávají podobný přístup ke zdraví. Rozrůstáme se jak na mé Facebookové stránce, tak v uzavřené diskuzní skupině. A co je pro mě nejdůležitější, veškeré interakce na těchto fórech se nesou v pozitivním duchu, sdílíme zdroje, rady, tipy a nápady, a všichni se k sobě chováme citlivě a s úctou. Z této pozitivní atmosféry mám asi největší radost. (Nezapomeňte, že na první týden v červnu plánuju v Praze setkání a „pokec u čaje“. Více info najdete na stránkách akce na Facebooku.)

 

 

Jediné, co mě mrzí, je, že na blog (a na vás) nemám víc času. Mám spoustu nápadů na další články, recepty a projekty, ale momentálně jsem na maximu své kapacity. Proto vás prosím o shovívavost, když se mi nepovede přinášet vám každý týden nový článek (zvlášť ty faktické si vyžadují opravdu hodně práce). Recepty zvládám ještě méně, ale na druhou stranu paleo receptů je už v češtině celá řada. (Seznam zdrojů jsem sepsala například na konec mého článku o paleo pečení.) Na Facebooku na své stránce se alespoň denně snažím sdílet zajímavé články od mých oblíbených autorů.

 

Stále častěji se na mě obracíte s žádostí o konzultaci přes Skype. Bohužel zatím takovou službu nemohu nabídnout. Necítím se dostatečně kvalifikovaná na to, abych vám mohla dávat rady lékařského typu. A upřímně, i když vám ráda přes Skype poslala aspoň pozitivní vibrace, konzultace bych prostě navíc ke všemu ostatnímu nezvládala. Na své Facebookové skupině jsem ale docela aktivní a snažím se s vámi komunikovat ostošest!

 

 

Přesto ale pro vás mám v rámci oslav prvních narozenin blogu jeden dárek! Sepsala jsem pro vás Průvodce pro ženy s endometriózou, kde jsem se pokusila vměstnat na 60 stran ve formátu PDF veškeré základní informace o tom, co mi při boji s nemocí pomohlo. Dokument si můžete stáhnout zdarma na této stránce (dozvíte se na ní i podrobnosti o tom, co všechno průvodce obsahuje). Pokud vás netrápí endometrióza, ale jiné dlouhodobé potíže, vězte, že mnou popsaný ozdravný protokol založený na paleo principech je dobrým prvním krokem při uzdravování jakéhokoliv dlouhodobého onemocnění. Vyzkoušejte a uvidíte.

 

 

 

 

 

A teď už mi nezbývá, než blogu popřát Všechno nejlepší k narozeninám! A vám všem poděkovat za přízeň, a hlavně za to, že jste pro mě velkou motivací pro další práci na něm.

 

 

 

Never stop hunting for good vibes!

 

 

 

 

 

Please reload

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!