Please reload

Instant Pot - Chytrý tlakový hrnec

14/02/2017

aneb Proč jsem svůj starý „pomalý hrnec“ vyměnila za nový Instant Pot

 

+ bonusový recept na domácí jogurt z kokosového mléka

 

 

 

Možná jste jako já. Vaření vás nebaví a v kuchyni trávíte čas neradi. Někdy dokonce čas v kuchyni ani trávit nemůžete, protože je vám prostě příliš zle a nezvládnete stát na nohách déle než pět minut. A přitom víte, že nejrychlejší způsob, jak se na nohy dostat zpátky, je právě zdravá a výživná strava z čerstvých, nezpracovaných potravin. Možná jste dokonce investovali do různých kuchyňských přístrojů a vychytávek, které trochu pomohly, ale není to tak růžové, jak jste doufali. Vítejte do klubu!

 

Na začátek mi dovolte poznamenat, že s firmou, která Instant Pot vyrábí, nemám žádnou smlouvu či dohodu. Tímto článkem dělám to, co vždy - zprostředkovávám své zkušenosti s tím, že to snad někomu pomůže. Navíc jestli jste jako já, potřebujete ohledně vaření kolikrát informace a návod jak pro prvňáčka. Tady najdete důvody, proč Instant Pot považuju za zatím nejlepší investici do mé kuchyně. Pokud by vás zajímaly podrobnosti o samotném obsluhování hrnce, ozvěte se mi.

 

 

Už ve svém článku o blendování jsem se zmiňovala, že mými největšími pomocníky v kuchyni jsou mixér, blender a pomalý hrnec (crock pot). Stále jsem přesvědčená, že pomalý hrnec je nejlepší investice pro „real food“ začátečníky, obzvlášť ve chvíli, kdy nechcete investovat moc peněz. Stačí koupit základní verzi pomalého hrnce a zásobu vývarů, zeleninových polévek, dušeného masa či zeleniny máte zajištěnou.

 

Ovšem pokud se přece jen chcete dostat na „vyšší úroveň“, jsem přesvědčená, že investice do Instant Potu se vyplatí. Já jsem svůj koupila už tradičně na Amazonu (model IP DUO60, 6 litrů,  7 programů). Pokud vyčkáte, Amazon mívá občas akce v rámci kterých vás hrnec (se sedmi programy) místo 129 € přijde zhruba na 80 €.

 

 

 

 

Jak Instant Pot funguje?

 

Instant Pot je elektrický chytrý hrnec, který nabízí buď 6, nebo 7 programů. Jeho hlavní funkcí je tlakové vaření. Stejného výsledku jako u klasického tlakáče dosáhnete snadněji, přehledněji, bezpečněji a za použití nižšího množství energie.

 

Kromě tlakového vaření můžete v hrnci použít funkci „Sauté“, tedy vařit jako na pánvičce (používá se pro osmahnutí cibule či masa, většinou před samotným tlakáčem, nebo na konci vaření za cílem zahuštění omáček). Dále hrnec nabízí možnost vaření v páře. Můžete si zde zapnout speciální program na rýži (což příznivce paleo nebude moc zajímat), anebo dražší verze nabízí program na domácí výrobu jogurtů (viz bonusový recept níže). Pokud byste chtěli, hrnec nabízí i program na pomalé vaření. Jako bonus hrnec po dovaření pokrmu automaticky spustí funkci „udržovat teplé“, takže pokud zrovna děláte něco jiného, nemusíte se bát, že vám jídlo vystydne. (Funkce se mimochodem dá vypnout.)

 

 

Jaké vidím výhody Instant Potu?

 

 

1. Nerez místo teflonu.

 

Ve chvíli, kdy jsem je rozhodovala, za co vyměním svůj starý pomalý hrnec, vnímala jsem u Instant Potu jednu obrovskou výhodu – konečně dodržím své předsevzetí a přestanu používat teflonové nádobí. Teflon patří mezi tzv. perfluorované sloučeniny, které jsou výrazným endokrinním disruptorem. Co to znamená? Teflon, stejně jako další chemické látky vyrobené na bázi ropy (plasty, chemické vůně, pesticidy aj.) působí na náš hormonální systém. Látky v něm obsažené napodobují strukturu hormonů v těle, vážou se na příslušné receptory, a tím „zabírají místo“ skutečným hormonům. Tělu samozřejmě neposkytují stejnou službu jako přírodní hormony, čímž narušují potřebné přirozené procesy.

 

Těmto látkám by se měli vyhýbat úplně všichni, ale pokud někoho trápí chronické zdravotní problémy, platí to pro něj dvojnásobně.

 

Instant Pot vaří v nerezovém hrnci, který je inertní a žádné zdravotní riziko nepředstavuje.

 

 

 

2. Rychlost a pohodlnost a vysoký obsah živin k tomu.

 

Tlakové vaření spočívá v tom, že v hermeticky uzavřeném hrnci stoupne tlak a teplota a vznikne v něm pára, což zajistí rychlejší uvaření potravin. Plnohodnotný kuřecí vývar máte hotový do dvou hodin (zatímco v pomalém hrnci byste si museli vyhradit osm), maso podusíte za 30 minut, kořenovou zeleninu uvaříte na páře za 5 minut (i když je pravda, že hrnec se musí cca 10 minut rozehřát).

 

Díky hermeticky uzavřenému prostoru je chuť potravin výraznější a plnější. A co je nejdůležitější, jídlo při tlakovém vaření neztrácí žádné živiny!

 

Takže pokud jako já v kuchyni nechcete nebo nemůžete trávit mnoho času, ale zároveň nechcete jíst průmyslově zpracované potraviny a chcete si pohlídat, co se vám dostává na vidličku, hrnec je opravdu ideálním pomocníkem.

 

 

3. Zásoba jídla na týden je za pár hodin hotová.

 

Tato informace vyplývá již z té předchozí, ale přece jen ji tady chci jako výhodu hrnce zdůraznit. V paleo světě, zvlášť v souvislosti s chronickými onemocněními, se neustále skloňuje výraz „batch cooking“ – navaření si dopředu ve velkém. Najdete o tom spoustu článků a několik AIP kuchařek dokonce obsahuje sekci s nákupním seznamem a podrobnými pokyny, díky kterým navaříte co nejvíce jídla za relativně krátkou dobu. Většinou strávíte v kuchyni nějakých 4 – 5 hodin a máte vystaráno na celý týden dopředu. Nemusíte se pak o nic starat a jídlo pouze ohříváte, případně ještě musíte rozmrazit.

 

Běžné „vaření ve velkém“ většinou využívá jak sporák, tak troubu (např. ve velkém hrnci na sporáku děláte dušené maso se zeleninovou omáčkou a v troubě se vám mezitím peče celé kuře; kosti a zbytky z kuřete potom použijete na domácí vývar). Pokud se rozhodnete navařit si dopředu v Instant Potu, je sice pravda, že nemůžete vařit víc pokrmů najednou, ale zase platí, že ve většině případů máte za půl hodiny hotovo. Takže pokud strávíte vařením tři hodiny, máte stejně tak vystaráno na celý týden dopředu.

 

 

 

4. Ještě víc zeleniny v jídelníčku.

 

Vedlejší efekt, který jsem si dopředu ani neuvědomila! Vaření v Instant Potu je tak snadné, že mi vyhovuje kromě masa hrnec pokaždé napěchovat množstvím zeleniny. Zeleninu můžu dusit společně s masem a navíc pak ještě další várku přidám a na pět minut zapnu program vaření v páře (brokolice krásně změkne za tři minuty). A nejen, že mám hotové výborné jídlo, ale zase jsem o něco blíž ke splnění cíle 9 hrnků zeleniny denně. (Nemluvě o tom, že až díky Instant Potu jsem se přestala bát kapusty a teď nemám problém přidat ji prakticky do každého pokrmu.)

 

 

5. Žádné velké nádobí.

 

Co jsem si ani neuvědomila a co mě mile překvapilo je, že mi najednou zmizela z myčky kupa nádobí. Jistě, hrnec vám na pracovní ploše zabere místo. Ale zároveň se vám uvolní sporák a hlavně zjistíte, že zatímco dřív jste potřebovali umývat nádobí docela často, teď umýváte mnohem méně. V podstatě umýváte jen nerezový hrnec z Instant Potu. To se hodí!

 

 

6. Nejsem líná uvařit si (a nepodvádím).

 

Určitě to znáte. Někdy se vám tak nechce (anebo je vám tak zle), že se prostě do vaření nedonutíte. A pak najednou zjistíte, že máte obrovský hlad. Tak nesnesitelný, že sáhnete po prvním kousku čehokoliv poživatelného – a ozdravná dieta jde stranou. Moc dobře to znám, ale s Instant Potem se mi to už nestává!

 

Vaření jídel je tak rychlé a jednoduché, že si těch deset minut na přípravu najdu vždy. A pak už hrnec vaří za mě. Dokonce není problém vytáhnout maso z mrazáku, na pět minut ho dát „rozmrazit“ do teplé vody, a pak rovnou do hrnce. Stačí k času vaření přidat pět minut a jídlo je perfektní. Anebo když zjistím, že má sice zbytky hotového masa ze včerejška, ale chybí mi zeleninová příloha, není nic jednoduššího než do hrnce nakrájet zelí a kapustu a pár minut podusit. Dobrá motivace, nemyslíte?

 

 

Když se chce, jde to!

 

Výhod je určitě mnohem více, hlavně asi platí, že každý by si v hrnci našel výhody pro něj specifické.

 

Příště, až vám někdo bude tvrdit, že vařit si všechna jídla od nuly je prakticky nemožné a nedá se to stíhat, odkažte ho na tento článek, protože já tvrdím, že to jde! Dokonce mnohem jednodušeji, než byste si pomysleli.

 

A prosím nezapomeňte, že uzdravování skrz zdravé a výživné potraviny je cesta, která trvá týdny a měsíce. Nenaučíte se to ze dne na den. Důležité je kousek po kousku na tom pracovat, budovat si zdravé návyky, zkoušet, co vyhovuje právě vám, a i když si od tohoto úsilí například někdy na chvíli odpočinete, nikdy to nevzdávat. Vaše tělo vám to bez pochyby mile oplatí.

 

 

 

Never stop hunting for good vibes!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domácí (paleo) jogurt

(AIP)

 

 

 

 

 

Paleo jogurt? Ne, opravdu si nemyslím, že by se naši předci před nějakými dvaceti tisíci lety zabývali připravováním domácího jogurtu. Pro mě je výraz paleo jednoduchá a rychlá zkratka pro to, že recept je bez obilovin, mléčných výrobků, bílého cukru či luštěnin. Když mě uslyšíte používat přívlastek AIP, tak je recept navíc ještě bez ořechů a semínek, vajec, lilkovitých či kakaa. Takže tento jogurt vlastně není paleo, ale spíš AIP!

Vyrobila jsem jej z kokosového krému (mléka, chcete-li) z plechovky. A nepřidává se do něj nic jiného než startovací kultura obsahující prospěšné bakterie (které zajistí jeho fermentaci a typickou jogurtovou chuť) a trocha želatiny na zhoustnutí.

Bez Instant Potu bych se do jogurtu nikdy nepustila. Zkusila jsem to jednou podle receptu, který jogurt nechává zrát v troubě, ale nepodařilo se, protože jsem pravděpodobně nedosáhla vhodné teploty pro zrání kultur. (Pokud byste to přece jen chtěli vyzkoušet, recept najdete třeba na stránkách Nom Nom Paleo.) V Instant Potu je to ale hračka! Pokud pořídíte model přímo s funkcí „jogurt“, nemusíte se prakticky o nic starat.

Hrnec kokosový krém nejdříve povaří. Cílem je pasterizovat mléko, aby se zahubily veškeré špatné bakterie. U kokosového krému to sice není potřeba, ale stejně se to hodí, protože krém se vám krásně rozpustí (a budete v něm tedy schopni rozmíchat startovací prášek), a navíc se zahřeje na potřebnou teplotu.

Startovací kulturu jsem pořídila na Amazonu, ale seženete ji podle mě v jakémkoliv bio obchodě. Pak už je to jen otázka toho nastudovat si, co přesně obsahuje, a vyzkoušet si, jaké kmeny bakterií vám vyhovují nejvíce. Tento jogurt je dělaný ze směsi Lactobacillus bulgaricus a Streptococcus thermophilus.

Po povaření (které zabere pár minut) krém necháte trochu zchladnout, vmícháte startovací kulturu a hrnec nastavíte na cca 14 hodin na program „jogurt“. Ideální je to přes noc. Ráno už jen uplatníte níže popsaný trik na zajištění hladkosti a krémovosti jogurtu, přelijete do skleniček a necháte 4 – 6 hodit uležet v lednici. Ideální před odchodem do práce. Až přijdete domů, můžete si dát zdravou svačinku.

Zajímavost:

Želatina je vlastně povařený kolagen, což je bílkovina, kterou tělo potřebuje při budování tkání v kůži, kloubech a kostech, hojení propustného střeva či pro normalizaci hormonálních procesů. Pokud do svého jogurtu přidáváte želatinu, máte zajištěn nejen přísun zdravých tuků, ale právě také dávku zdravých bílkovin.

Skvělé na jogurtu je nejen to, že není z mléka, ale i to, že na rozdíl od kupovaných jogurtů z kokosového či mandlového základu neobsahuje prakticky žádné ztužovací škroby jako je kukuřičný nebo tapiokový škrob. K tomuto účelu slouží právě želatina. Také si můžete stoprocentně pohlídat, jestli a jak moc bude jogurt oslazený a jestli do něj chcete přidat ještě další přísady (např. skořici nebo kakao).

Musím říct, že po přechodu na paleo mi jogurty nijak nechybí. Nebyla jsem jejich velkým zastáncem ani dříve. Ale i tak je tento paleo (vlastně AIP!) jogurt příjemným zpestřením mého jídelníčku, o prospěšných bakteriích ani nemluvě.

 

 

 

 

 

Přísady:

 

2x 400 ml kokosového krému z plechovky

1 startovací kultura

1 – 3 lžičky želatiny

(med)

(vanilkový prášek, skořice)

 

Postup:

1. Instant Pot zapneme do zásuvky a do vnitřního hrnce nalijeme kokosový krém..

2. Hrnec zavřeme a spustíme program „Yogurt“, poté stiskneme „Adjust“ a „More“, dokud se na displeji neobjeví „boil“. Hrnec krém převaří. Jakmile je hotovo, displej zobrazí hlášku „yogt“.

3. Vnitřní hrnec vyndáme na pracovní plochu a počkáme si, než rozvařený krém zchladne na cca 41 až 45°C. Poté do krému pečlivě vmícháme startovací kulturu. Pokud přidáváme med jako sladidlo, uděláme to nyní. Můžeme přidat i vanilkový prášek a skořici, nebo si to můžeme nechat až na krok č. 5.

4. Vnitřní hrnec vložíme zpět do Instant Potu, zavřeme víko a zmáčkneme funkci „Yogurt“. Dále nastavíme „Adjust“ a „Normal“ a pomocí tlačítek plus a mínus nastavíme 14 hodin (viz poznámka níže). Program se automaticky za deset vteřin spustí. Hrnci nemusíme věnovat pozornost až do ukončení programu.

5. Přidáme želatinu tak, že ji rovnoměrně nasypeme pokud možno na celou vrchní plochu tekutého krému, a poté pečlivě vmícháme. Dáváme pozor, aby se z ní nedělaly hrudky. Pro dokonale hladký výsledek můžeme krém ještě přelít do blenderu a pár vteřin mixovat v něm.

6. Po ukončení programu opatrně vyjmeme vnitřní hrnec. Jogurt bychom mohli už teď přelít do sklenic, ale my přidáme ještě dodatečný krok, díky kterému získáme hladší a pevnější konzistenci. Jogurt přelijeme do mixéru nebo blenderu a za pomalého míchání postupně přisypeme želatinu, připadně také vanilkový prášek či skořici, pokud jsme tak ještě neučinili.

7. Jogurt přelijeme do sklenic a na 4 až 6 hodin necháme v lednici uležet. Poté můžeme podávat.

.

 

Další tipy:

Ať už se kokosový krém na výrobku nazývá opravdu „krém“ nebo „mléko“, důležité je použít ten z plechovky nebo malého kartonu (250 ml). Velká kartonová kokosová mléka napodobující klasické mléko obsahují více emulgátorů a jogurt by vám ani s pomocí želatiny pořádně neztuhl.

Délka zrání jogurtu je tak trochu na vás. Řiďte se tím, co je uvedeno na startovací kultuře. Obecně platí pravidlo, že čím déle jogurt zraje, tím kyselejší (jogurtovější) bude mít chuť.

S množstvím želatiny budete muset trochu experimentovat. Dost záleží na tom, jak tuhý je samotný kokosový krém v plechovce a kolik je v něm přidáno emulgátorů. Začněte jednou lžičkou a podle výsledku při dělání další várky jogurtu množství upravte.

Některá kokosová mléka mají podle mého názoru dost specifickou chuť, a proto mi vyhovuje do jogurtu přimíchat ještě trochu vanilkového prášku nebo skořice.

Zbytek nespotřebovaného jogurtu můžete využít jako startér na vyrobení další várky. Nechejte si stranou asi 4 lžíce jogurtu a přidejte k nim jednu 400 ml plechovku kokosového krému. Jogurt přidejte místo startovací kultury do převařeného krému.

Řada receptů na paleo jogurty nepoužívá startovací kulturu, ale jen prášek ze dvou tří kapslí kvalitních probiotik. Nemám s tím zkušenosti, ale můžete vyzkoušet!

Jogurt si můžete připravit, jak je vám libo! Přimíchat ovoce, marmeládu, ořechy a semínka, sušené ovoce či kakao. Jogurt také můžete použít na přípravu slaných dipů!

A ještě jedno malé upozornění na závěr. Jogurt z kokosového mléka je hodně tučný, a tudíž sytý! Doporučuju konzumovat menší množství, než jste zvyklí u běžných jogurtů z obchodu.

 

 

 

 

Dobrou chuť!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please reload

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!