Please reload

Test: Aplikace mySymptoms

01/06/2016

Podrobný deník, který vám pomůže najít souvislosti

 

 

 

V tomto krátkém článku bych se s vámi ráda podělila o můj nejnovější objev – aplikaci mySymptoms od Skygazerlabs. Vypadá to, že jsem objevila opravdu příjemný způsob, jak si vést podrobný deník potravin a příznaků, aniž by mě to stálo příliš energie!

 

Při potravinových nesnášenlivostech (a dalších zdravotních potížích) je vedení deníku běžně doporučovanou pomůckou. Ale co když nejste zrovna organizační typ? A navíc, jak si má člověk po dvou třech měsících najít v té změti papírů najít nějaké vzorce? Docela těžko (i když není pochyb o tom, že i papírový deník je pomocníkem nad zlato).

 

Pečlivý pomocník

 

Zdá se ale, že aplikace mySymptoms všechny tyto nedostatky překonává! Zaplatila jsem za ni 3,30 eur a získala jsem následující:

 

Podrobný deník konzumovaných potravin, včetně časů a jednotlivých ingrediencí. – Je na vás, jakým způsobem si budete potraviny zapisovat (aplikace dokonce umožňuje zadat čárový kód produktu, podle kterého jej okamžitě najde – což je nám ale mimo USA docela na nic). Máte možnost si vytvořit vlastní potravinu či pokrm a zadat, ze kterých přísad se skládá. Anebo si v ní najdete již předem nahrané položky (stejně tak jako položky vytvořené od ostatních uživatelů). Aplikace vám umožňuje rychlé hledání podle oblíbených jídel ostatních uživatelů (což se zvlášť při dodržování AIP ne vždycky hodí), ale použité pokrmy či potraviny se vám automaticky objevují v položce „Oblíbené“, takže se k nim dostanete prakticky hned. Navíc také můžete jídla kopírovat, takže pokud například dojídáte na snídani zbytky od večeře, nemusíte vše zadávat znovu, ale večeři pouze zkopírujete (musím ale přiznat, že se mi zatím nepodařilo přijít na to, jak tato funkce přesně funguje).

 

Podrobný deník příznaků. – V aplikaci je předem nastaveno několik příznaků (bolest hlavy, žaludku, průjem, nadýmání apod.), ovšem další si můžete přidat sami. V mém případě je to docela velká škála různých typů nepohodlí a bolestí, případně vyrážky či akné. Aplikaci si jednoduše doladíte a ušijete na míru. U každého příznaku zadáváte nejen, kdy se objevil, ale můžete zadat také dobu trvání (takže například u bolesti žaludku můžete sledovat, po kterých potravinách vás bolí jen pět minut a po kterých třeba hodinu – ano, bohužel se to někdy stává). A navíc u každého příznaku můžete zadat jeho intenzitu na škále od 1 do 10 (což mi přijde jako velké plus). A ještě k tomu můžete u symptomů (i dalších položek) zadávat dodatečné poznámky.

 

Dodatečné informace. - Do informace můžete zadat další položky typu léky, potravinové doplňky, délka a kvalita spánku, stres, prostředí (kvůli pylovým či prachovým alergiím), sport či informace o peristaltice a charakteru stolice (dost potřebné informace při potravinových alergiích).

 

Podrobná analýza. - Asi nejdůležitější funkcí aplikace je možnost vygenerovat si výsledky. Aplikace vám zobrazí, jak se objevují a vyvíjí vaše symptomy (trendy), vygeneruje vám seznam potravin, které vám působí potíže nejpravděpodobněji a ukáže vám shrnutí informací, na základě kterých tento výsledek vygenerovala (např. 14 výskytů, pravděpodobnost správnosti odhadu „vysoká“, podezřelá jídla, ze kterých reakce vzešla). Také vypočítá průměrnou dobu, kdy se vám po konzumaci potraviny příznaky objeví a jak dlouho obvykle trvají. Můžete si zobrazit trendy za tři, šest nebo dvanáct měsíců. A na závěr můžete vygenerovat zprávu, kterou odešlete sobě (nebo třeba svému lékaři) emailem.

 

Ilustrativní video k aplikaci najdete na jejích oficiálních stránkách.

 

Můj verdikt? Jistě, nic není dokonalé, a tak předpokládám, že i tato aplikace bude mít své mouchy. Pokud se vám zažívací potíže objeví pouze sem tam a vy téměř jistě víte, co je způsobilo, aplikace vám žádnou přidanou hodnotu nepřinese. Pokud ale, jako já, bojujete s přecitlivělostí téměř na vše (trošku přeháním), tak může být mySymptoms obrovským pomocníkem při každodenní téměř detektivní práci. Hodně štěstí!

 

 

Never stop hunting for good vibes!

 

 

Please reload

PROGRAM AMAZON ASSOCIATES

Své stránky provozuji čistě ve volném čase jako svůj koníček, nejsou komerční, ani výdělečné. Program Amazon Associates mi umožňuje nejen uvést zde konkrétní odkazy, ale zároveň mi při koupi produktů přes daný link je na účet připsáno drobné procento z prodeje (cena produktu pro vás zůstává stejná). Díky programu mě můžete touto formou podpořit. Mohu vás ujistit, že uvádím pouze produkty a knihy, které považuji za kvalitní. Filozofii o tom, proč jsem produkty a knížky zařadila na blog najdete zde. Děkuji za pochopení!