VAŠE PŘÍBĚHY

Popis symptomů na základě článků na internetu natolik odpovídal mým obtížím, že ačkoliv nemám tuto diagnózu stanovenou lékařem, jsem si jistá, že se mě týká.

Když jsem si tedy mé obtíže přiřadila k ženským orgánům, vytáhla jsem z paměti zasunuté vědomosti z terapie Shiatsu a zkusila působit tlakem na bod, působící právě na oblast ženských orgánů, konkrétně Poplašný bod Sleziny- Slinivky. Bod „SS 15“ se nachází pod volným koncem 11. žebra, na pravé i levé straně těla. Na poplašných bodech meridiánů se zvýšenou citlivostí projevuje problém na příslušné dráze, takže mě nepřekvapilo, že bod byl pod tlakem bolestivý. Začala jsem na něj intenzivně působit a úlevu od obvyklých bolestí jsem cítila do týdne, vlastně možná i dřív. Připouštím zároveň, že mi tato technika mohla pomoci proto, že jsem v období klimakteria. Když ale se stlačováním na pár dní přestanu, bolest se znovu začne objevovat.

Protože je pro mě těžké si najít na terapii čas v průběhu dne, působím na bod při ulehnutí do postele, v „poloze tygra“, opatrným nalehnutím na kulatý kámen. Rozhodně mi při této technice pomohly desetileté zkušenosti s praxí Shiatsu terapeuta, ale to určitě neznamená, že tuto techniku nemůže použít obeznámený laik. Za zásadní v tomto ohledu považuji zkušenost s odezvou na vyvolávaný tlak; pokud je bod správně nalezen, je vždy citlivý, ale bolest by nikdy neměla překročit hranici „příjemné bolesti“, k čemuž pak napomáháme buď nadlehčením těla nebo použitím menšího kamene či jiného vhodného předmětu, např. tenisáku.

Přeji každému, koho se endometrióza týká, aby našel podobně uspokojující „bezlékovou" terapii. A pokud se to povede, budu ráda, když se o tom také dozvím.

Ilona

Please reload

Pokud byste chtěli Ilonu kontaktovat, obraťte se na mě prosím přes kontaktní formulář, či přes Facebookovou stránku. Ráda váš kontakt předám!

© 2019 by Emma Hradecká. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now